Tarcza antykryzysowa plus, czyli senat zrobił, co trzeba

Izba wyższa parlamentu bez zbędnej zwłoki wyrzuciła ze specustawy (mającej ratować przedsiębiorstwa) szkodliwe zmiany dotyczące kodeksu wyborczego, zachowując to, co niezbędne
Senat w nocy z poniedziałku na wtorek przyjął poprawki do tarczy antykryzysowej. Poprawki potrzebne, bo wyrzucające z ustaw to, co zbędne – i absolutnie skandaliczne. Wrzutka polegająca na zmianie kodeksu wyborczego była sprzeczna z regułami stanowienia prawa i, być może, także z Konstytucją (pojawia się bowiem np. pytanie, czy umożliwienie głosowania korespondencyjnego tylko osobom powyżej 60 roku życia nie łamie zasady powszechności bądź równości wyborów). Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości – wbrew opiniom części ministrów, takich jak Jarosław Gowin, Jadwiga Emilewicz, wiceminister nauki Wojciech Maksymowicz, a ponoć nawet Łukasz Szumowski – prze do wyborów prezydenckich, które mają się odbyć 10 maja. Zmiany wprowadzone w weekend w sejmie miały to ułatwić. Nie zrobiłyby tego – o tym, jak szkodliwe mogą się dla...

Zastępca dyrektora "Nowej Konfederacji". Politolog, dziennikarz, tłumacz, stały współpracownik "Do Rzeczy", publicysta Polskiego Radia Lublin. Publikował i publikuje też m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Polskiej Codziennie", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym", "Frondzie"; i portalu Rebelya.pl. Tłumaczył na język polski dzieła m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera; autor książkek "W walce z Wujem Samem" i "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku". Mąż, ojciec trójki dzieci. Mieszka w Lublinie.