Stefan Sękowski podsumowuje rok 2019 na świecie i w Polsce

Rywalizacja amerykańsko-chińska, kryzys NATO, przygotowania do brexitu, a w Polsce: wybory parlamentarne, strajk nauczycieli, Banaśgate, zabójstwo prezydenta Adamowicza, kryzys polskiego Kościoła i Nobel dla Olgi Tokarczuk: zastępca dyrektora “Nowej Konfederacji”, Stefan Sękowski w najnowszym #PodcastNK podsumowuje najważniejsze wydarzenia roku 2019.

Podcast dostępny jest również na platformie Spotify tutaj.

Stefan Sękowski – politolog, dziennikarz, tłumacz, publicysta Polskiego Radia Lublin. Publikował i publikuje też m.in. w “Gościu Niedzielnym”, “Rzeczpospolitej”, “Gazecie Wyborczej”, “Gazecie Polskiej Codziennie”. Autor książek “W walce z Wujem Samem” i “Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku”.

Materiał sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

Zastępca dyrektora "Nowej Konfederacji". Politolog, dziennikarz, tłumacz, stały współpracownik "Do Rzeczy", publicysta Polskiego Radia Lublin. Publikował i publikuje też m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Polskiej Codziennie", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym", "Frondzie"; i portalu Rebelya.pl. Tłumaczył na język polski dzieła m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera; autor książkek "W walce z Wujem Samem" i "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku". Mąż, ojciec trójki dzieci. Mieszka w Lublinie.