ZOSTAŃ WSPÓŁWYDAWCĄ PORTALU NOWEJ KONFEDERACJI! JESTEŚMY NIEZALEŻNYM PORTALEM, KTÓRY DZIAŁA I ROZWIJA SIĘ DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. PAMIĘTAJ, ŻE NASI PUBLICYŚCI POTRZEBUJĄ TAKŻE TWOJEGO WSPARCIA!

Wesprzyj nas
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Spotkanie Xi z Putinem. Ukraińska ofensywa zwalnia | Niezbędnik Zagraniczny NK 9-16.09.2022

Czy Chiny wywierają presję na Putina? Czy prawicowy rząd wstrzyma akcesję Szwecji do NATO? Czy wzmocni się sojusz Teheranu z Moskwą?
Wesprzyj NK
Szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) w uzbeckiej Samarkandzie (kraje członkowskie to Chiny, Indie, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan i Pakistan) stał się okazją do zademonstrowania znaczących przesunięć politycznych w Azji, a także w łonie samej organizacji. Wzrosły wpływy Chin, zmalały Rosji – a wiele państw azjatyckiego interioru, dawnych republik radzieckich, ostentacyjnie podkreślało swą niezależność od Moskwy (słowem i gestem, np. przywódca Kirgistanu w świetle fleszy kazał na siebie czekać Władimirowi Putinowi, co jeszcze pół roku temu byłoby nie do pomyślenia). Jednocześnie liderzy tych krajów wymienili daleko idące deklaracje przyjaźni z Xi Jinpingiem, który przy okazji szczytu wyruszył w swoją pierwszą podróż zagraniczną od początku pandemii. Co symptomatyczne, rozpoczął ją od Kazachstanu, gdzie był po królewsku fetowany przez prezydenta Kasyma Żomarta...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Witold Sokała
Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, zastępca dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przewodniczący Rady oraz ekspert Fundacji Po.Int. W przeszłości pracował jako dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, menedżer w sektorze prywatnym oraz urzędnik państwowy, a także jako niezależny konsultant w zakresie m.in. marketingu i wywiadu konkurencyjnego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej; stopień doktora w dziedzinie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 141 / 26 000 zł (cel miesięczny)

39.00 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Spotkanie Xi z Putinem. Ukraińska ofensywa zwalnia | Niezbędnik Zagraniczny NK 9-16.09.2022”

  1. Paweł Kopeć pisze:

    Ukraino do boju!
    Bij bolszewika, czerwonego, komunistę, bandytę, stalinowca, leninistę, sputnika, kreml, Putina aż pod Moskwę!
    Good job, tak trzymać, great!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo