Seniorzy kontra państwo i gospodarka – Bakalarczyk, Piekutowski

Starzenie się populacji rodzi niewątpliwie nowe wyzwania dla życia społeczno-gospodarczego. Zmienia się struktura potrzeb i oczekiwań, a także możliwości i sposobów ich zaspokajania. Zapraszamy do podcastu, w którym autor raportu “Srebrna gospodarka. W poszukiwaniu odpowiedzi na starzenie się społeczeństwa” dr Rafał Bakalarczyk opowiada o najważniejszych jego punktach oraz wnioskach z niego płynących.

Rozmawiają:

• dr Rafał Bakalarczyk – ekspert ds. polityki społecznej w Instytucie Polityki Senioralnej i współredaktor naczelny pisma „Polityka senioralna”, członek komisji ekspertów ds. osób starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich;
  • Jarema Piekutowski – główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, publicysta i socjolog. Autor Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji.

>>> ZOBACZ KSIĄŻKI WYDAWNICTWA NK <<<

Materiał dostępny również na serwisach streamingowych:

google-podcasts           apple-podcasts           Anchor

<<< Posłuchaj pozostałych naszych podcastów

główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, socjolog, publicysta (m.in. "Więź", "Rzeczpospolita"), współwłaściciel Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, współpracownik Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Pole Dialogu i Ośrodka Ewaluacji. Główne obszary jego zainteresowań to rozwój lokalny i regionalny, kultura, społeczeństwo obywatelskie i rynek pracy. Autor i współautor wielu publikacji, np. "Pomysłowość miejska. Studium trajektorii realizacji oddolnych inicjatyw mieszkańców Warszawy"(Fundacja Pole Dialogu 2017). Autor powieści biograficznej "G.K.Chesterton", eSPe 2013).
Dyrektor ds. Badań Społecznych Instytutu Polityki Senioralnej. Badacz, publicysta i działacz społeczny. Współredaktor naczelny pisma Polityka Senioralna i członek zespołu ekspertów Instytutu Polityki Senioralnej. Związany z Fundacją Zaczyn od 2013 roku.