Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Seniorzy kontra państwo i gospodarka – Bakalarczyk, Piekutowski

Starzenie się populacji rodzi niewątpliwie nowe wyzwania dla życia społeczno-gospodarczego. Zmienia się struktura potrzeb i oczekiwań, a także możliwości i sposobów ich zaspokajania. Zapraszamy do podcastu, w którym autor raportu "Srebrna gospodarka. W poszukiwaniu odpowiedzi na starzenie się społeczeństwa" dr Rafał Bakalarczyk opowiada o najważniejszych jego punktach oraz wnioskach z niego płynących.   Rozmawiają: dr Rafał Bakalarczyk - ekspert ds. polityki społecznej w Instytucie Polityki Senioralnej i współredaktor naczelny pisma „Polityka senioralna”, członek komisji ekspertów ds. osób starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich; Jarema Piekutowski - główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, publicysta i socjolog. Autor Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji.   https://www.youtube.com/watch?v=pkEUlaHyx2M   >>> ZOBACZ KSIĄŻKI WYDAWNICTWA NK <<<   Materiał dostępny również na serwisach streamingowych:    ...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, socjolog, publicysta (m.in. "Więź", "Rzeczpospolita", "Dziennik Gazeta Prawna"), współwłaściciel Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, współpracownik Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Ośrodka Ewaluacji. Główne obszary jego zainteresowań to rozwój lokalny i regionalny, kultura, społeczeństwo obywatelskie i rynek pracy. Autor zbioru esejów "Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji" (Wydawnictwo Nowej Konfederacji 2020) oraz dwóch wywiadów rzek; z Ludwikiem Dornem oraz prof. Wojciechem Maksymowiczem. Wydał też powieść biograficzną "G.K.Chesterton"(eSPe 2013).
Dyrektor ds. Badań Społecznych Instytutu Polityki Senioralnej. Badacz, publicysta i działacz społeczny. Współredaktor naczelny pisma Polityka Senioralna i członek zespołu ekspertów Instytutu Polityki Senioralnej. Związany z Fundacją Zaczyn od 2013 roku.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
1 750 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz