ZOSTAŃ WSPÓŁWYDAWCĄ PORTALU NOWEJ KONFEDERACJI! JESTEŚMY NIEZALEŻNYM PORTALEM, KTÓRY DZIAŁA I ROZWIJA SIĘ DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. PAMIĘTAJ, ŻE NASI PUBLICYŚCI POTRZEBUJĄ TAKŻE TWOJEGO WSPARCIA!

Wesprzyj nas
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Rosjanie uciekają znad Dniepru. Bolsonaro odchodzi | Niezbędnik Zagraniczny NK 28.10-4.11.2022

Dlaczego nowi członkowie nadal nie weszli do NATO? Czy Amerykanie są zadowoleni z rządów Bidena? Co ustalili Scholz i Xi?
Wesprzyj NK
Rosja w odwrocie. Choć czwartkowe doniesienia o odbiciu przez Ukraińców Chersonia okazały się przedwczesne (a niewykluczone, że stanowiły rosyjską prowokację), to w piątek prawdopodobnie dobiegała końca ewakuacja sił okupacyjnych z zachodniego brzegu Dniepru. Wspomniał o tym Kirył Striemousow, zastępca cywilnego administratora obwodu chersońskiego, zainstalowany przez Rosjan, w wywiadzie dla portalu propagandowego Sołowiow Live. Potem w innych mediach łagodził nieco ten przekaz, twierdząc, że chodziło mu głównie o bezpieczeństwo osób cywilnych i ich przejście na lewy brzeg. Z innych źródeł pochodziły doniesienia, że na wschodnią stronę Dniepru przeniesiono wszystkie wyższe dowództwa i sztaby. Kijowski rząd i zachodni analitycy wojskowi zachowywali ostrożność wobec informacji o wycofywaniu wojsk rosyjskich, sugerując, że Moskwa może próbować zastawić pułapkę na nacierające wojska ukraińskie. O możliwości odbicia...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Witold Sokała
Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, zastępca dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przewodniczący Rady oraz ekspert Fundacji Po.Int. W przeszłości pracował jako dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, menedżer w sektorze prywatnym oraz urzędnik państwowy, a także jako niezależny konsultant w zakresie m.in. marketingu i wywiadu konkurencyjnego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej; stopień doktora w dziedzinie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 141 / 26 000 zł (cel miesięczny)

39.00 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Rosjanie uciekają znad Dniepru. Bolsonaro odchodzi | Niezbędnik Zagraniczny NK 28.10-4.11.2022”

  1. Paweł Kopeć pisze:

    Rosja – Rosjanie – tow. Putin uciekają, ale nadal tam są. I strzelają. Nawet, gdy będą dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo