Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Putin grozi bronią jądrową. Szwecja w NATO | Niezbędnik Zagraniczny NK 23.02-01.03.2024

Dlaczego Macron zapowiadał wysłanie wojsk na Ukrainę? Dlaczego Kanada ociąga się ze wsparciem dla Kijowa? Jaki jest plan Netanjahu na Strefę Gazy?
Wesprzyj NK
Władimir Putin kreśli świetlaną wizję, ale... W piątek prezydent Rosji wygłosił ponad dwugodzinne orędzie przed Zgromadzeniem Federalnym. Z oczywistych względów pojawiły się w nim wątki związane z wojną – zarówno toczoną na terenie Ukrainy, jak i Bliskiego Wschodu. Retoryka Władimira Putina wpisuje się naturalnie w dotychczasową wersję wydarzeń forsowaną przez Kreml – „to Zachód sprowokował konflikty”, „Szwecja i Finlandia zostały wciągnięte do NATO”, a „USA dezinformuje na temat rosyjskiej broni jądrowej umieszczanej w przestrzeni kosmicznej”, co jednocześnie, według Putina, nie przekreśla gotowości do dialogu ze Stanami Zjednoczonymi. Władimir Putin wyraźnie podkreślił też przejęcie inicjatywy przez wojsko rosyjskie w trakcie ostatnich walk o ukraińską Awdijiwkę, a także potrzebę ukończenia planu denazyfikacji ukraińskiego terytorium. „My też mamy broń, która może trafić w...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Politolog z zawodu i zamiłowania, z widokiem na studia doktoranckie. Zaangażowana w proces zaglądania za kulisy polityki. Łączę kropki dziś i odnoszę je do myśli politycznej kiedyś. Interesuje mnie historia XX w., ze szczególnym naciskiem na 1989 rok w publicystyce, wywiadzie i reportażu. Próbuję otaczać się dobrymi książkami, dlatego prowadzę Księgarnię Nowej Konfederacji.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz