fbpx
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nowy pandemiczny świat | Radziejewski, Paczos, Behrendt, Maksymowicz

Spadek znaczenia Zachodu nie jest niczym nowym. To co jednak uderza w dobie zarazy, to przyśpieszenie i rozszerzenie tego megatrendu na własne życzenie. Które kraje najlepiej radzą sobie z pandemią? Jak będzie wyglądać polityka globalna gdy zaraza nas opuści?

 

>>> KUP KSIĄŻKĘ BARTŁOMIEJA RADZIEJEWSKIEGO! <<<

 

O tym dyskutują nasi eksperci:

  • Bartłomiej Radziejewski – założyciel i dyrektor „Nowej Konfederacji”, autor “Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku”.
  • dr Wojciech Paczos – makroekonomista, wykładowca w Cardiff University i adiunkt w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk;
  • Paweł Behrendt – współpracownik Nowej Konfederacji, publicysta i analityk w Instytucie Boyma, gdzie zajmuje się sprawami obronności oraz Dalekiego Wschodu;
  • Stanisław Maksymowicz – ekspert NK ds. zdrowia, adiunkt w Collegium Medicum UWM w Olsztynie, członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Debatę prowadzi Marek Stefan z redakcji “Układ Sił”.

 

 

>>> Zobacz Wydawnictwo NK <<<

 

Przeczytaj artykuły z tematu miesiąca NK stanowiące wyjście do powyższej debaty.

 

Partnerami debaty są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

ZAPROSZENIE - Cyfrowy wzmacniacz chaosu: Dukaj, Zybertowicz, Bendyk, Gębala | 31.01
01-25-2023 | „Zanikająca w nas lokalność czyni nas emocjonalnymi i duchowymi emigrantami. Gdy jedziemy tramwajem, metrem, idąc chodnikiem, pracujemy czy zamykamy się w naszych pokojach – wciąż jest nas mniej tu i teraz. ” Czy wobec cyfrowej rewolucji mamy jeszcze szanse jako społeczeństwo?
ZAPROSZENIE - Cyfrowy wzmacniacz chaosu: Dukaj, Zybertowicz, Bendyk, Gębala | 31.01