Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Rywalizacja mocarstw w internecie a sprawa polska | Marcin Olender

Przypominamy wystąpienie Marcina Olendra z Salonu Dyskusyjnego “Cyfrowa Demencja?”, który odbył się przed pandemią koronawirusa i dotyczył społecznych konsekwencji cyfryzacji. Przedstawiciel firmy Google mówi o cyfrowej rywalizacji USA, Chin i Rosji, a także możliwościach wynikających z upowszechnienia Internetu.

Marcin Olender – menadżer ds. Polityk Publicznych i Relacji Rządowych dla regionu centralnej i wschodniej Europy w Google Polska. Wcześniej m.in. pełnił rolę naczelnika Wydziału UE w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

 

 

Salon Dyskusyjny NK odbył się 26 listopada 2019 r. w Świetlicy Wolności. Partnerami Salonu byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

 

Zobacz całość:

 

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz