Nie przenoście nam stolicy do Berlina

Antoni Dudek Politolog, historyk, publicysta, zastępca przewodniczącego Rady IPN   Polskie państwo jest słabe. Nie jest jednak prawdą, że istnieje tylko teoretycznie. Istotnie funkcjonuje jednak jako luźny związek różnych grup interesów oraz korporacji. Czy ważniejsze jest to, co słychać na nagraniach „Wprost”, czy to, kto i dlaczego ich dokonał? Przeciwnicy rządu mówią, że ważniejsze jest to pierwsze. Zwolennicy rządu przekonują, że jest odwrotnie, mówią o zamachu stanu i działaniach zorganizowanej grupy przestępczej. Ja jestem zdania, że obie sprawy są równie istotne. Nie może być tak, że ktoś organizuje sobie prywatny system inwigilacji i jest jeszcze chwalony za swoją postawę obywatelską. Tu faktycznie złamano prawo i osoby odpowiedzialne za zainstalowanie podsłuchów powinny znaleźć się przed sądem. Z drugiej zaś strony ci...

Stały współpracownik Nowej Konfederacji, doktor nauk politycznych. Pracownik Uczelni Łazarskiego. Absolwent Louisiana State University, Ośrodka Studiów Amerykańskich UW oraz Instytutu Filologii Angielskiej UAM. Stypendysta Fundacji Fulbrighta, a także członek Philadelphia Society. Autor tekstów publicystycznych i naukowych z zakresu filozofii polityki oraz politologii porównawczej.