Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z prezentacji raportu NK i WEI: „Polska w europejskim kryzysie migracyjnym”

W jaki sposób państwo powinno podejść do migracji? Jakie wnioski płyną z kryzysu migracyjnego dla Polski? Gdzie leży wyjście ze sporu – przyjmujmy wszystkich vs. nie przyjmujmy nikogo?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z pierwszej prezentacji raportu NK i WEI „Polska w europejskim kryzysie migracyjnym”, która odbyła się 21 maja 2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności i posłużyła do wypracowania wniosków i rekomendacji.

Założenia raportu zaprezentował Jarema Piekutowski (główny ekspert ds. społecznych Nowej Konfederacji), o wpływie migracji na gospodarkę mówił Tomasz Wróblewski (prezes WEI), natomiast społeczne i polityczne konsekwencje kryzysu migracyjnego przedstawił Marcin Chruściel (członek zespołu NK). W dyskusji nad rekomendacjami dla polskiej polityki migracyjnej uczestniczył również dr Grzegorz Lindenberg (ekspert Instytutu Spraw Europejskich oraz autor książki „Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce”).

Końcową wersją raportu znajdą Państwo tutaj.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz