Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Debaty NK “Polska różnorodna czy jednolita?”

Czy istnieje alternatywa wobec przyjmowania imigrantów? Czy Polska musi być krajem ludnościowo dużym, aby zapewnić sobie wzrost gospodarczy i bezpieczeństwo w „strefie zgniotu”? Czy narodowa jednolitość jest wartością, którą należy zachować? Odpowiedzi na te pytania szukali Goście Debaty NK "Polska różnorodna czy jednolita?", która odbyła się  29.05.2019 r. w Świetlicy Wolności: Rafał A. Ziemkiewicz, Natalia Gebert, Tomasz Wróblewski oraz Bartłomiej Radziejewski. Dyskusję poprowadził Jarema Piekutowski. Zachęcamy do obejrzenia nagrania z debaty! [embed]https://youtu.be/WHPcUFegr6s[/embed] Partnerami debaty byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.  

Kup prenumeratę i czytaj NK!

Już od 1 zł/mc

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Przejdź do prenumerat

lub

Kup pojedynczy dostęp do wybranego artykułu
za jedynie 9,90 zł

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz