Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z debaty “Spięcia”: Kobiety na rynku pracy

Czy kobiety potrzebują przywilejów na rynku pracy? Czy państwo powinno wspierać aktywność zawodową Polek? Jeśli tak – w jaki sposób? Czy program 500+ to dobre rozwiązanie w tym zakresie?

O sytuacji kobiet na rynku pracy dyskutowali przedstawiciele redakcji tworzących projekt „Spięcie”, w tym autorki tekstów ostatniej edycji poświęconej temu tematowi:

Joanna Derlikiewicz (Kultura Liberalna), Anna Dobrowolska (Magazyn “Kontakt”), Karolina Olejak (Klub Jagielloński), Jarema Piekutowski (Nowa Konfederacja) oraz Katarzyna Przyborska (Krytyka Polityczna). Dyskusję poprowadził red. Paweł Oksanowicz (MUZO.FM). Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty!

Debata “Kobiety na rynku pracy” odbyła się 29.10.2019 r. w Klubokawiarni Pożyteczna w Warszawie.

Teksty z serii „Spięcie. Kobiety na rynku pracy” powstały w ramach programu #5by20 – globalnego programu firmy Coca-Cola wzmacniającego partycypację kobiet na rynku pracy.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz