Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Luzowanie biurokratycznego gorsetu

Rząd PiS oprócz szkodliwych reform wprowadza także zmiany, które realnie mogą pomóc naszej ekonomii. Należy do nich „Konstytucja biznesu”, która może ułatwić działalność gospodarczą.
Rząd PiS oprócz szkodliwych reform wprowadza także zmiany, które realnie mogą pomóc naszej ekonomii. Należy do nich „Konstytucja biznesu”, która może ułatwić działalność gospodarczą. Jak do tej pory zdecydowana większość reform gospodarczych wprowadzanych w życie przez rząd Beaty Szydło to realizacja pomysłów, które różnią się od siebie jedynie poziomem swojej szkodliwości dla polskiej ekonomii. To socjalne rozdawnictwo, generowanie coraz wyższego długu publicznego, rozszerzanie zakresu narzędzi służących fiskusowi do represji działalności gospodarczej, pomysły zaaplikowania polskiej gospodarce swoistych dopalaczy w celu sztucznego przyspieszenia rozwoju, do tego skrajnie nieodpowiedzialne obniżanie wieku emerytalnego i niedotrzymywanie obietnicy w sprawie podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Z grubsza taki, niezbyt wesoły, obraz wyłania się nam, gdy przyglądamy się polityce gospodarczej obecnego rządu. W tym ponurym krajobrazie w...

Kup prenumeratę i czytaj NK!

Już od 1 zł/mc

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Przejdź do prenumerat

lub

Kup pojedynczy dostęp do wybranego artykułu
za jedynie 9,90 zł

Prawnik, publicysta, ekspert NK od prawa cywilnego i filozofii prawa. Od 2011 roku felietonista lokalnego tygodnika „Kurier Słupecki”, pisał również dla ogólnopolskich tytułów (m.in. były felietonista ”Wprost”), współpracownik „Nowej Konfederacji”. Ukończył z wyróżnieniem kurs Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. W ramach „Projektu Arizona” odbył kurs dotyczący ekonomii, polityki i historii Stanów Zjednoczonych na Arizona State University, był także stażystą w kancelarii adwokackiej w Phoenix. Od lat związany z sektorem organizacji pozarządowych, organizował lub współorganizował wiele eventów i tworzył liczne projekty ( m.in. jest jednym z pomysłodawców i twórców ogólnopolskiego projektu „Lekcje Ekonomii dla Młodzieży”). Były Prezes Stowarzyszenia KoLiber, obecnie ekspert Instytutu Przedsiębiorczości i Rozwoju, a także wykładowca Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Interesuje się myślą polityczną, prawną i ekonomiczną, historią oraz filozofią prawa i polityki.

Komentarze

3 odpowiedzi na “Luzowanie biurokratycznego gorsetu”

  1. tissol pisze:

    Gdzie można poczytać więcej o tym pomyśle z ugodami ? O ile pamiętam, funkcjonuje coś takiego, ale tylko w postępowaniach administracyjnych i ze względu na liczne dziwne warunki jest mało popularne. Czy autor miał na myśli, że ugoda przed organem nie będzie już musiała być zatwierdzana przez sąd ?

  2. Paweł pisze:

    Najbardziej “polskiej ekonomii szkodzi” coroczne wyprowadzanie wielkich pieniędzy z Polski na zachód drogi Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz