Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Kim Dzong-un jedzie do Rosji. Blinken z miliardem dla Ukrainy | Niezbędnik Zagraniczny NK, 1-8.09.2023

Czy zmiany w ukraińskim rządzie wpłyną na przebieg konfliktu? O czym rozmawiali Erdoğan i Putin? Dlaczego Armenia oddala się od Rosji?
Wesprzyj NK
Ukraina: na froncie i poza nim. Ukraińskie wojska odniosły kolejne sukcesy w działaniach ofensywnych w okolicach Nowodanyliwki i Nowoprokopiwki. Według dowódcy operujących na zaporoskim odcinku frontu oddziałów, gen. Oleksandra Tarnawskiego, ukraińskie jednostki znajdują się między pierwszą a drugą linią obrony Rosjan. Amerykański ośrodek analityczny, Instytut Studiów nad Wojną informuje, że strona rosyjska ma rosnące problemy z odtwarzaniem gotowości walczących na froncie jednostek. Według gen. Tarnawskiego, około 60 proc. dostępnych rosyjskich zasobów zaangażowane jest na pierwszej linii obrony. Na liniach drugiej i trzeciej wartość ta wynosi około 20 proc. Eksperci oceniają, że ukraińskie wojska mają szansę na dokonanie szerszego wyłomu i przecięcie korytarza lądowego, łączącego kontynentalną Rosję z okupowanym Krymem. Ukraińska armia zanotowała także postępy w okolicach Bachmutu. W Kijowie nastąpiła tymczasem istotna dla wysiłku...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Współpracownik „Nowej Konfederacji”, politolog, doktor nauk humanistycznych. Wicedyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach; analityk w Fundacji Po.Int. Specjalizuje się w studiach nad wpływem nowoczesnych technologii oraz zmian klimatu na system międzynarodowy i globalne środowisko bezpieczeństwa.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 703 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.32 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

2 odpowiedzi na “Kim Dzong-un jedzie do Rosji. Blinken z miliardem dla Ukrainy | Niezbędnik Zagraniczny NK, 1-8.09.2023”

  1. You are a very bright person!

  2. bien être pisze:

    Your place is valueble for me. Thanks!…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo