Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
“Upadła praworządność”, książka Stefana Sękowskiego i Tomasza Pułróla to błyskotliwa analiza stanu praworządności w Polsce. Jednym z pytań, jakie stawiają autorzy jest: jak wyjść z pułapki bezprawia, które pociąga za sobą szereg kolejnych kwestii. Czy konflikt z KE i TSUE wymusi zmiany w polskim sądownictwie? TK, KRS, sądownictwo powszechne – gdzie reforma jest najbardziej potrzebna? Jaki sposób wyboru sędziów przyjąć? Czy spory polityczne pozwolą na przyjęcie rozwiązań, które zadowolą Polaków?
Udział w debacie biorą:
Debatę prowadzi red. Patryk Słowik – dziennikarz związany z portalem Wirtualna Polska. W przeszłości pisał dla „Dziennika Gazety Prawnej” oraz Bezprawnika.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
Czy konektywność to tylko odrestaurowana nazwa dla zawierania opłacalnych sojuszy i organizowania się wobec nadchodzącego zagrożenia, czyli właściwie aktywność, jaką państwa narodowe realizują od setek lat? A może konektywność to nowy "koniec historii"? Na kanwie książki Paraga Khanny rozmawiają Marcin Horała, Paulina Matysiak i Jakub Wiech
Wierząc, że Kijów wyjdzie z wojny zwycięsko, warto zastanowić się i zaplanować spójny i efektywny system wsparcia dla państwa, które czeka długa i kosztowna odbudowa. Jak uniknąć błędów polskich polityków z czasów wojny w Iraku, kiedy zabrakło polskich firm pośród biznesu zajmującego się odbudową zniszczonego po wojnie z Husajnem państwa?
W jaki sposób zorganizować europejską architekturę bezpieczeństwa w kontekście wojny na Ukrainie? Czy Polska ma potencjał, aby udzielić gwarancji sąsiadowi? Jakie plany na wschodnią flankę NATO mają Amerykie, a jakie Niemcy? Wysłuchasz o tym w kolejnym odcinku "Pomówmy realnie", którego gościem był Marek Budzisz
W drugiej połowie drugiej dekady XXI wieku, posługując się innowacyjną metodą inżynierii genetycznej CRISPR, rozpoczęto badania nad modyfikacją genetyczną ludzkich embrionów. Jednak wielu uczonych ma też poważne wątpliwości co do stosowania takich rozwiązań. Jakie są szanse i zagrożenia inżynierii genetycznej oraz jak kształtują się polityczne ramy do regulacji tego zagadnienia?
Czy Parag Khanna jest drugim Fukuyamą? Czy będziemy obserwować brutalny wyścig o jak największą konektywność? A może konektywność przyniesie pokój, zmniejszy liczbę klasycznych działań wojennych? Jaka będzie rola Zachodu w tej rywalizacji, a ile będzie znaczyć inicjatywy Pasa i Szlaku? Czy państwa narodowe zanikają na rzecz trybalizmu?
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie