Wszystkie treści NK dostajesz teraz za darmo dzięki wsparciu naszych Darczyńców. Zostań jednym z nich!

Wesprzyj nas
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Indie czwartym mocarstwem. To fundamentalnie zmienia światowe reguły gry

Premier Narendra Modi rzuca wyzwanie Chinom i rozgrywa Amerykę. Co może zyskać w globalnej grze? Czy przyszłość należy do Indii?
Wesprzyj NK
Modi nie ukrywał, że chce zrobić wielki show na szczycie G20 w kontrze do Chin Chiński Nowy Jedwabny Szlak jest postrzegany przez Indie jako zagrożenie, odpowiadają na to tzw. Bawełnianym Szlakiem Amerykanie mało dostają, a wiele dają Indiom. Indie nadają się doskonale do tego, by rozproszyć potencjał chiński Wzrost zagrożenia ze strony Chin lewaruje Indie jako czynnik równoważący Modi uzyskując tyle od Amerykanów potrafi nie wchodzić w otwarty konflikt z Chinami Indyjskie wydatki wojskowe są na poziomie 30% amerykańskich i 60% chińskich

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

prezes i założyciel „Nowej Konfederacji”, dyrektor programowy Krynica Forum w 2022 roku, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku", współautor "Wielkiej gry o Ukrainę". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 777 / 26 000 zł

37.60 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

10 odpowiedzi na “Indie czwartym mocarstwem. To fundamentalnie zmienia światowe reguły gry”

  1. Hi, i think that i saw you visited my web site thus i came to ?eturn the favor텶’m attempting to find things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo