Dlaczego Lewica wspiera PiS? Smoleńsk. Jak Polska walczy z COVIDem? – Radziejewski & Piekutowski

Zapraszamy do drugiego odcinka programu, w którym sztab redakcji Nowej Konfederacji komentuje comiesięczne najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce! Tym razem jest dużo o Krajowym Planie Odbudowy, wojnie w koalicji, sojuszu PiS z Lewicą, covidowych szczepionkach oraz o wciąż wielkim wpływie tragedii smoleńskiej na Polaków w 11 lat po zdarzeniu.

>>> ZOBACZ KSIĘGARNIĘ NOWEJ KONFEDERACJI <<<

Udział w programie biorą:

W programie gości również dr Stanisław Maksymowicz – ekspert NK ds. zdrowia i socjologii medycyny. Collegium Medicum UWM w Olsztynie, Polskie Towarzystwo Socjologiczne.

📕 Nie zapomnij zaglądnąć na stronę naszej księgarni: *Click*

prezes i założyciel Nowej Konfederacji, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.
główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, socjolog, publicysta (m.in. "Więź", "Rzeczpospolita"), współwłaściciel Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, współpracownik Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Pole Dialogu i Ośrodka Ewaluacji. Główne obszary jego zainteresowań to rozwój lokalny i regionalny, kultura, społeczeństwo obywatelskie i rynek pracy. Autor i współautor wielu publikacji, np. "Pomysłowość miejska. Studium trajektorii realizacji oddolnych inicjatyw mieszkańców Warszawy"(Fundacja Pole Dialogu 2017). Autor powieści biograficznej "G.K.Chesterton", eSPe 2013).