Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Premiera książki “Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji” | Piekutowski, Giza, Wygnański, Bartosik

„Polska należy do 20 krajów o największym ruchu na Pornhubie. Dane podane są w liczbach bezwzględnych, a więc można by domniemywać, że po prostu wiąże się to z faktem, że jesteśmy dużym państwem. Jednakże w Pornhubowskich statystykach ruchu wyprzedzamy między innymi większe od nas Rosję, RPA, Ukrainę i Argentynę” – pisze Jarema Piekutowski w swojej książce “Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji”.

Zamów książkę Jaremy Piekutowskiego!

Jest również o tym, że zamiast wyzwolonego, zdrowego życia erotycznego mamy seksualną recesję – kochamy się, a nawet wiążemy coraz rzadziej. Zamiast naukowców wyjaśniających świat – rosnącą popularność teorii spiskowych i irracjonalnych wyjaśnień. Zamiast oświeconego przywództwa – coraz bliżej do władzy algorytmów. Wreszcie zamiast dojrzałej i spójnej Polski wolnych obywateli mamy zatomizowane społeczeństwo gromadzące się w nowych, internetowych plemionach.

 

 

W debacie Nowej Konfederacji w roli panelistów biorą udział:

  • prof. Anna Giza – dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej prorektor UW i dyrektor działu badań rynkowych w Unilever Polska;
  • Jakub Wygnański – socjolog, działacz społeczny, były przewodniczący Rady Programowej Telewizji Polskiej. Obecnie prezes zarządu fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”;
  • Bartosz Bartosik – członek redakcji pisma „Więzi” oraz sekretarz think tanku Laboratorium „Więzi”. Autor wywiadu rzeki z Adamem Bodnarem „Obywatel PL”;
  • Jarema Piekutowski – główny ekspert ds. społecznych “Nowej Konfederacji”, publicysta m.in. Rzeczpospolitej, Więzi, czy Tygodnika Powszechnego. Autor książki “Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji”.

Debatę prowadzi Olga Drenda – eseistka, dziennikarka, tłumaczka. Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2019 w kategorii esej za książkę “Wyroby. Pomysłowość wokół nas.”

Nie zapomnij odwiedzić strony naszego wydawnictwa!

 

Partnerami debaty są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

seksualna-recesja-piekutowski-giza-wygnanski-bartosik-drenda

Debata Nowej Konfederacji Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji – Piekutowski, Giza, Wygnański, Bartosik, Drenda

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz