“Mała degeneracja” | Sękowski, Sroczyński, Warzecha, Libura

Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze? Dlaczego mimo rosnącego dobrobytu w naszym kraju powinien nas martwić kierunek, w którym zmierza polski system polityczny i gospodarczy? Polska naszych możliwości rozjeżdża się z Polską marzeń tych, którzy chcieliby wspólnoty wolnych obywateli, która nie ogranicza wolności jednostki, lecz koordynuje wspólne działania w tych kwestiach, w których współdziałanie jest konieczne. W #debataNK zaproszeni goście wraz z autorem dyskutują nad tezami zawartymi w jego najnowszej książce “Mała degeneracja”.

>>> ZAMÓW KSIĄŻKĘ MAŁA DEGENERACJA <<<

Udział w rozmowie biorą:

• Łukasz Warzecha – publicysta i dziennikarz. Pisze m.in. dla Do Rzeczy, Rzeczpospolitej, Super Expressu i Onetu. Prowadzący program “Polska na serio” na kanale Świat Rolnika na Youtube;
  • Grzegorz Sroczyński – publicysta w Gazeta.pl oraz autor audycji „Świat się chwieje” i “Sabat symetrystów” w Radiu Tok FM. Wcześniej przez wiele lat związany z Gazetą Wyborczą;
  • Maria Libura – Współpracowniczka Nowej Konfederacji, ekspert ds. zdrowia, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej;
  • Stefan Sękowski – zastępca dyrektora “Nowej Konfederacji” i szef działu publicystyki. Politolog, dziennikarz, tłumacz, stały współpracownik “Do Rzeczy” i publicysta Polskiego Radia Lublin. Autor “Małej degeneracji”.

Debatę prowadzi Filip Gołębiewski – prezes Instytutu Dyskursu i Dialogu.

Nie zapomnij zaglądnąć na stronę naszego wydawnictwa!

Sprawdź też drugą debatę wokół książki “Mała Degeneracja”!

Partnerami debaty są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).