Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki? dr Sokała dla PR24

Kto mógłby być poważnym konkurentem dla Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich? O tym dla portalu PolskieRadio24.pl mówi dr Witold Sokała:

“Donald Tusk to oczywiście polityczna waga najcięższa, ale po pierwsze nie wierzę, by rzeczywiście porzucił europejskie salony i wrócił do walki na krajowym podwórku, po drugie – ma jednak ogromny elektorat negatywny, częściowo z własnej winy, częściowo z powodu konsekwentnej propagandy wymierzonej w niego”

Ekspert skomentował również możliwość startu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – “Ma wiele atutów i sądzę, że przy dobrej kampanii wyborcy mogą jej zapomnieć te kilka wpadek, które zaliczyła do tej pory”. W ocenie dr Sokały ciekawym kandydatem byłby również Waldemar Kosiniak-Kamysza – “Ale tylko pod warunkiem, rzecz jasna, że PSL nie pęknie i nie da się wcześniej przeciągnąć do obozu rządowego”

Link do artykułu

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz