Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Co tam, panie, w polskiej polityce? – Miesięcznik Krajowy NK #5

Kontynuujemy serię podcastów podsumowujących najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. Tym razem nasi eksperci omówili wybrane przez nich, najważniejsze tematy z lipca: spór z Trybunałem Sprawiedliwości UE o polskie sądy, Lex TVN, czyli konflikt z Waszyngtonem, oraz zbliżający się wielkimi krokami kryzys demograficzny w Polsce. Udział w programie biorą: Jarema Piekutowski - główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, publicysta i socjolog. Autor wywiadu rzeki z Ludwikiem Dornem "Rzeczpospolita Trzecia i Pół" oraz "Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji"; Patryk Gorgol - stały współpracownik Nowej Konfederacji. Prawnik, ekspert w zakresie prawa oraz polityki międzynarodowej, w tym polskiej polityki zagranicznej i Bliskiego Wschodu. https://youtu.be/KtStx9YKg9M   Materiał dostępny również na serwisach streamingowych:                       ...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, socjolog, publicysta (m.in. "Więź", "Rzeczpospolita", "Dziennik Gazeta Prawna"), współwłaściciel Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, współpracownik Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Ośrodka Ewaluacji. Główne obszary jego zainteresowań to rozwój lokalny i regionalny, kultura, społeczeństwo obywatelskie i rynek pracy. Autor zbioru esejów "Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji" (Wydawnictwo Nowej Konfederacji 2020) oraz dwóch wywiadów rzek; z Ludwikiem Dornem oraz prof. Wojciechem Maksymowiczem. Wydał też powieść biograficzną "G.K.Chesterton"(eSPe 2013).
Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, prawnik z doświadczeniem managerskim w branży nieruchomości, ekspert w zakresie prawa oraz polityki międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej polityki zagranicznej i Bliskiego Wschodu. Współautor książki "Młoda myśl wschodnia", wydanej przez Kolegium Europy Wschodniej. Pisał w portalach PolitykaGlobalna.pl, portalu BiznesAlert i Defence24 (autor raport specjalnego pt. "Rozgrywka wokół programu atomowego Islamskiej Republiki Iranu").  Miłośnik piłki nożnej i polskiego owczarka podhalańskiego. Na Twitterze@PatrykGorgol

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
6 528 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz