Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Chiny znów rozmawiają z USA o handlu. Nowe miasto powstaje w Indonezji | Niezbędnik Zagraniczny NK 25.08-1.09.2023

Czy kandydat-miliarder zmieni relacje Tajwanu i ChRL? Dlaczego Hiszpania pozostaje bez nowego rządu? W jakim państwie dokonano właśnie przewrotu wojskowego?
Wesprzyj NK
Ukraina: sytuacja na froncie. Siły ukraińskie zakończyły operację likwidowania ostatnich, izolowanych punktów oporu i w pełni kontrolują osadę Robotyne, podejmując próby kontynuowania natarcia. Kijów informuje, że jego jednostki przełamały główną linię rosyjskiej obrony i prognozuje, że tempo natarcia wzrośnie. Robotyne położone jest 10 km na południe od miasta Orichów w obwodzie zaporoskim przy ważnej drodze prowadzącej do Tokmaku, okupowanego przez Rosję strategicznego węzła drogowego i kolejowego. Oddziały ukraińskie atakują także pozycje rosyjskie w okolicach znajdującej się na wschód od Robotyne osady Werbowe. Walki trwają także na wschodzie Ukrainy. Postępy na tym odcinku frontu są niewielkie, czego przyczyną są rozległe pola minowe, przygotowane przez wojska rosyjskie. Ministerstwo obrony w Kijowie informuje, że wojska rosyjskie koncentrują w regionie nowe siły. Ocenia się, że może to być...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Współpracownik „Nowej Konfederacji”, politolog, doktor nauk humanistycznych. Wicedyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach; analityk w Fundacji Po.Int. Specjalizuje się w studiach nad wpływem nowoczesnych technologii oraz zmian klimatu na system międzynarodowy i globalne środowisko bezpieczeństwa.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz