Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Ameryka w pandemii

Koronawirus w USA

Jak pandemia COVID-19 wpłynie na wynik wyborów prezydenckich w USA? Czy sytuacja w Ameryce wymyka się spod kontroli? Czy problemy wewnętrzne i wzmożenie radykalnie lewicowych ideologii zwiastują upadek amerykańskiej hegemonii?

O kryzysie wewnętrznym w Ameryce mówi dr Michał Zabdyr-Jamróz z Collegium Medicum UJ w nowym PodcastNK z cyklu “Nowy Dziwny Świat”. Materiał dostępny również na platformie Spotify tutaj.

Materiał sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Ameryka koronawirus

Doktor nauk politycznych, adiunkt w Instytucie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracownik Europejskiego Obserwatorium Systemów i Polityk Zdrowotnych w Brukseli. Gościnny wykładowca Uniwersytetu Kopenhaskiego. Prowadził badania m.in. na uniwersytetach Maastricht i Harvarda. Specjalizuje się w analizie polityk zdrowotnych z perspektywy teorii systemów deliberatywnych. Zajmuje się też popularyzacją badań naukowych w ramach założonego przez siebie Bloga Instytutu Zdrowia Publicznego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz