Zwycięska operacja Rosji przeciw NATO nam nie grozi. Jednak musimy zwiększać zdolności obronne

Chodzi o to, byśmy nie odzyskiwali zajętego terenu, tylko byśmy zbudowali taką zdolność wojskową, by w ogóle nie opłacało się Polski zaatakować
Rozpoczynamy nowy cykl wywiadów wideo! Od dzisiaj co tydzień zapraszamy Was do przesłuchania rozmów na naszym YoTubie, które poprowadzi dziennikarka i redaktorka Radia Wnet Jaśmina Nowak! W pierwszym odcinku cyklu "Rozmowa Jaśminy" gościem prowadzącej jest płk Piotr Lewandowski. Cytaty: Z całą pewnością Rosja nie przewidywała takiego konfliktu, bo nie była do niego przygotowana Rosja zakładała, że uderzenie jej wojsk doprowadzi do upadku ukraińskiej państwowości w ciągu kilku dni Obecna strategia Rosji ma też cele związane z polityką wewnętrzną. Przeciętny Rosjanin cieszy się, że Ukraina jest niszczona Padł mit potęgi rosyjskiej armii, w który wierzyliśmy od czasów zimnej wojny Zrozumieliśmy, że w Europie może znów wybuchnąć wojna pełnoskalowa Należę do grona ludzi, którzy uważają, że broń jądrowa przede wszystkim ma odstraszać....

dziennikarka i redaktorka w Radiu Wnet, związana ze stacją od 23. roku życia. Specjalizuje się w tematyce polityki międzynarodowej. Przez trzy lata prowadziła program o Bliskim Wschodzie. Obecnie prowadzi Poranki oraz Kurier w Południe.