Wychowaliśmy pokolenie uzależnionych

Co trzeci nastolatek uważa się za uzależnionego od mediów społecznościowych, 45% badanych odczuwa niepokój, kiedy nie ma przy sobie telefonu albo kiedy jest rozładowany
Polskie dzieci swojego pierwszego smartfona dostają w wieku 10 lat. 1/3 nastolatków uważa się za uzależnionych od mediów społecznościowych, taki sam odsetek przyznaje, że sięga po telefon kilkadziesiąt razy w ciągu dnia - wynika z badania „Młodzi Cyfrowi”, przeprowadzonego na 50 tysiącach polskich uczniów przez Fundację Dbam o Mój Zasięg i Uniwersytet Gdański. Niedawno poruszaliśmy w „Nowej Konfederacji” problem cyfrowej demencji, pisząc m. in. o tym, jakie skutki dla mózgów dzieci i młodzieży ma używanie i nadużywanie mediów cyfrowych. Teraz, dzięki Fundacji Dbam o Mój Zasięg, mamy dostęp do informacji o tym, jak polska młodzież i dzieci korzystają z internetu. Dane pozyskane od ponad 50 tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przedstawiają obraz pesymistyczny, ale niezaskakujący. Najbardziej poruszające jest...

Już od 19,90 zł/mc

Członek zespołu Nowej Konfederacji. Zawodowo zajmuje się public relations, public affairs, media relations, fundraisingiem i koordynacją projektów. Pracowała dla agencji PR, polityków, organizacji pozarządowych i szkół językowych. Ukończyła filologię polską i nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.