Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

W stronę nowego ładu światowego? Fotorelacja z Salonu Dyskusyjnego NK

We wtorek 16.10.2018r. odbył się pierwszy Salon Dyskusyjny Nowej Konfederacji. Pod hasłem  “W stronę nowego ładu światowego? Polska i Europa wobec obecnych przetasowań geopolitycznych” zebrali się, by dyskutować w murach Domu Innowacji Społecznych “Marzyciele i Rzemieślnicy”, przedstawiciele bardzo odmiennych środowisk.

Dyskusji przewodniczyli Bartłomiej Radziejewski i Piotr Buras, którzy wygłosili przemówienia wstępne i podsumowali debatę. 

Udział wzięli: Cezary Kaźmierczak, Tomasz Gibas, Eugeniusz Smolar, Paweł Behrendt, Piotr Arak, Marcin Chruściel, Błażej Sajduk, Filip Skawiński, Adam Jasser, Zbigniew Parafianowicz i gen. Radosław Kujawa.

Podczas rozmów padły odpowiedzi między innymi na następujące pytania:

Czy dni obecnego porządku w Europie i na świecie są już policzone? Czy Polska zostanie zmuszona do wyboru między USA a Unią Europejską? Czy UE ostatnia ma tym razem szanse stać się superpaństwem? 

Na naszej stronie internetowej wkrótce opublikujemy nagranie ze spotkania.

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
1 750 / 26 000 zł (cel miesięczny)

6.73 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo