Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Szef NK w alfabecie Zaremby na koniec 2018 roku

Bartłomiej Radziejewski znalazł się na liście osób, które na koniec 2018 roku docenił Piotr Zaremba. W alfabecie przygotowanym dla „Polski Times” znaleźli się m.in. Mateusz Morawiecki, Władysław Kosiniak-Kamysz, Bronisław Wildstein oraz Rafał Woś.

W uzasadnieniu czytamy:

„Wprost” umieścił go pośród 50 najbardziej wpływowych Polaków, w co powątpiewam, bo niestety społeczno-polityczne think tanki nie mają wzięcia ani u rządzących, ani opozycji. Ale może będą miały. Radziejewski bywa denerwujący swoją arbitralnością, ale imponuje mi upór, z jakim wydaje swoją wiecznie niedofinansowaną „Nową Konfederację” próbując doradzać, dyskutować, czynić świat mądrzejszym. Postrzegam go jako reprezentanta innych podobnych instytucji (Klub Jagielloński). Niech rozkwita sto kwiatów, lub chociaż kilka!

Link do artykułu z alfabetem znajduje się tutaj.

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
1 750 / 26 000 zł (cel miesięczny)

6.73 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo