Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Świat Narodów Zagubionych – Góralczyk, Bonikowska, Sykulski, Radziejewski

Czy nowy ład światowy będzie dwu- czy wielobiegunowy? Jakie są przyczyny kryzysu Zachodu i demokracji liberalnej? Czy zmiany klimatu to najpoważniejsze z globalnych wyzwań?

 

O powyższych w premierowej debacie wokół wywiadu rzeki Natalii Kołodyńskiej-Magdziarz z prof. Bogdanem Góralczykiem dyskutowali:

  • prof. Bogdan Góralczyk – politolog, sinolog, były dyplomata, związany zawodowo z Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego,
  • dr Małgorzata Bonikowska – prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych,
  • dr Leszek Sykulski – geopolityk i prezes Polskiego Centrum Geostrategicznego,
  • Bartłomiej Radziejewski – dyrektor i założyciel Nowej Konfederacji.

Debatę prowadził Marek Stefan – redaktor magazynu Układ Sił.

 

 

>>KUP KSIĄŻKĘ “ŚWIAT NARODÓW ZAGUBIONYCH”<<<

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz