Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Sękowski: nie wykluczam zwycięstwa Hołowni w wyborach, gdyby wszedł do II tury wyborów

“Jeżeli Szymon Hołownia będzie chciał założyć własne ugrupowanie, to może mieć ono dość nieprzewidywalny wizerunek. Ale zanim do tego dojdzie muszą odbyć się wybory prezydenckie. Nie wykluczam, że jeżeli Szymon Hołownia wszedłby do drugiej tury, mógłby wygrać z Andrzejem Dudą.” – mówił Stefan Sękowski w Polskim Radiu 24 – “5 lat temu Adam Michnik mówił, że Bronisław Komorowski może przegrać jedynie wtedy jeśli potrąciłby ciężarną zakonnicę na pasach. (…) Szymon Hołownia może być dla Andrzeja Dudy dużo bardziej niewygodnym przeciwnikiem niż Rafał Trzaskowski, stąd to kto wejdzie do drugiej tury ma nie tylko znaczenie ze względu na to, kto będzie później hegemonem na opozycji, ale również może mieć znaczenie dla wyników wyborów. Do czasu wyborów może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji.”

Link do audycji

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Sękowski: nie wykluczam zwycięstwa Hołowni w wyborach, gdyby wszedł do II tury wyborów”

  1. Sprawiedliwy wśród Narodów Świata pisze:

    Niestety! Pan Usterka odbierze znaczny procent głosów p.Hołowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz