Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Rozmowa Radziejewskiego: Dziwne szaleństwo Zachodu? Gdzie jesteśmy w tej pandemii

Eksperci ds. zdrowia Nowej Konfederacji – Maria Libura i dr Stanisław Maksymowicz w rozmowie z dyrektorem NK Bartłomiejem Radziejewskim opowiadają o najważniejszych problemach związanych z rozwojem pandemii COVID-19 w Polsce i na świecie.

 

Gośćmi Bartłomieja Radziejewskiego są:

  • dr Stanisław Maksymowicz – ekspert NK ds. zdrowia, adiunkt w Collegium Medicum UWM w Olsztynie, członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego
  • Maria Libura – współpracownik Nowej Konfederacji, ekspert ds. zdrowia, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej.

Bartłomiej Radziejewski – założyciel i dyrektor „Nowej Konfederacji”, politolog, publicysta i eseista. Autor Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku.

 

 

Partnerami są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz