Ranczo Mariana Banasia. Przepis na serialowy hit

Były właściciel kamienicy z hotelikiem na godziny kontroluje władzę, która wydaje miliony na nieprzeprowadzone wybory. Są na świecie rzeczy, które nie śniły się scenarzystom pokręconych seriali
Raport Najwyższej Izby Kontroli na temat „wyborów kopertowych” nie pozostawia wątpliwości: ich przygotowanie było nielegalne. Premier o tym wiedział, ale nic z tym nie zrobił, bo taka była polityczna potrzeba. W efekcie zmarnotrawiono co najmniej 76 mln zł na organizację wyborów, które i tak przesunięto na podstawie „porozumienia dwóch Jarosławów”. Takie nieodbycie wyborów prezydenckich jest złamaniem Konstytucji – zrobiono to, choć przecież zgodne z prawem rozwiązanie leżało na stole. Pisaliśmy o tym jeszcze przed wyborami – gdyby na początku pandemii wprowadzić stan klęski żywiołowej, można byłoby przesunąć elekcję, uniknięto by jednocześnie także taśmowego łamania prawa przez rządzących przy okazji wprowadzania obostrzeń pandemicznych. Tak się jednak nie stało, bo Jarosław Kaczyński obawiał się, że Andrzej Duda przegra wybory. O tym, że...

Politolog, dziennikarz, tłumacz, współpracownik Polskiego Radia Lublin. Pisze doktorat z ekonomii i finansów w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Publikował i publikuje też m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Do Rzeczy", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym" i "Dzienniku Gazecie Prawnej". Tłumaczył na język polski dzieła m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera; autor książkek "W walce z Wujem Samem", "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku", "Mała degeneracja", współautor z Tomaszem Pułrólem książki "Upadła praworządność. Jak ją podnieść". Mąż, ojciec trójki dzieci. Mieszka w Lublinie.