Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Polska wobec Białorusi – Legucka, Eberhardt, Budzisz, Zarembiuk [nagranie]

Jakie skutki przyniesie obecna sytuacja na Białorusi? Czy masowe protesty mają szansę się utrzymać i osłabić reżim Łukaszenki? Jak ocenić dotychczasową politykę Warszawy wobec Mińska i czy powinna ona ulec zasadniczej zmianie?

O sytuacji na Białorusi oraz potencjalnym przełomie w polskiej polityce wschodniej dyskutowali: prof. Agnieszka Legucka (analityk PISM), dr Adam Eberhardt (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich), Marek Budzisz (członek zespołu Strategy&Future i współpracownik NK) oraz Aleś Zarembiuk (prezes Białoruskiego Domu w Warszawie). Dyskusję poprowadził Bartosz Tesławski – redaktor naczelny portalu “NaWschodzie”.

Debata “Polska wobec Białorusi po wyborach” odbyła się 12 sierpnia 2020 roku. Komentarz Marka Budzisza nt. sytuacji na Białorusi dostępny jest tutaj: https://nowakonfederacja.pl/na-bialor…

Partnerami wydarzenia są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz