Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Oda do prawicy

Prawico, czy kiedyś przyszło ci do głowy, że ci przed trzydziestką tolerują cię tylko dlatego, że ONI są jeszcze bardziej obciachowi?
Wesprzyj NK
Jeden z moich wujów pisał poemat pod tytułem „Czemu” Adam Zagajewski, Jechać do Lwowa   Widziałem najlepsze umysły mego pokolenia zniszczone szaleństwem głodne histeryczne nagie Allen Ginsberg, Skowyt Prawico, ja już znam datę bitwy pod Kłuszynem, naprawdę. Prawico, dlaczego po rosyjsku zwykle potrafisz tylko „ruki wwierch”, „dawaj, zakurim” i „stakanczik”? Prawico, czy wiesz, że Stanisław Rembek, chociaż w porządku autor, naprawdę nie jest ostatnim słowem polskiej literatury? Prawico, czemu tak często musisz mieć nadwagę, zazwyczaj maskowaną brodą? Prawico, czy mogłabyś się na chwilę przestać nadymać? Prawico, dlaczego nie organizujesz żadnych „swoich” festiwali literackich? Albo może lepiej nie. Prawico, ogarnij się. Prawico, czy mogłabyś rozpinać guzik marynarki do zdjęć? Tak, przynajmniej jeden z dwóch, choć lepiej oba. Prawico, czy mogłabyś kiedyś...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Współpracownik „Nowej Konfederacji”. Dr historii, o XX-wiecznych Bałkanach, Polsce i emigracji rosyjskiej pisuje od „Aspen Review” po „Teologię Polityczną”. Lubi sielanki.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
1 750 / 26 000 zł (cel miesięczny)

6.73 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

5 odpowiedzi na “Oda do prawicy”

 1. jobbik pisze:

  Ale ktoś tu walnął fajną kupę 😉

 2. aer0stat pisze:

  Coś trzeciego: “niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda”. Niektórzy znają tylko ten wers i gorliwie go stosują w życiu.

 3. Buka75 pisze:

  Od św. Tomasza to był Stefan Swierzawski. Świerzawski to taki biskup był – Wacław 😀

 4. forestg pisze:

  Przepraszam, ale czy ten artykuł też w ramach płatnego dostępu?
  Nyski tak to czuję się oszukany.

 5. Komendant pisze:

  REWELACJA. To taka pierwsza reakcja. Wnikliwe i jakże trafne spostrzeżenia o prawicy polskiej.

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo