Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nowa zimna wojna? – Góralczyk, Bonikowska, Świerczyński, Radziejewski, Rosiak

Jakie są główne obszary rywalizacji oraz osie sporu USA-Chiny? Jakie efekty polityczne i gospodarcze niesie dla innych graczy na arenie międzynarodowej? Czy idziemy w stronę technologicznego podziału świata? O perspektywie nowej zimnej wojny dyskutowali: prof. Bogdan Góralczyk (Centrum Europejskie UW), dr Małgorzata Bonikowska (prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych), Marek Świerczyński (szef działu bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych Polityki Insight) Bartłomiej Radziejewski (dyrektor i założyciel „Nowej Konfederacji”). Debatę moderował Dariusz Rosiak – dziennikarz i autor podcastu “Raport o stanie świata”. https://youtu.be/x-lQ4M0pM-0 Dyskusja odbyła się 18 września 2020 roku. Partnerami debaty byli: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.  

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 715 / 26 000 zł (cel miesięczny)

18.13 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo