Nagranie z Salonu Dyskusyjnego NK “Ile liberalizmu w polskim kapitalizmie?”

Aktualności,

Czy Polska jest państwem liberalnym gospodarczo? W którym kierunku ewoluuje nasz system gospodarczy? Co należałoby w polskim kapitalizmie poprawić? Dlaczego przeciwnicy liberalizmu gospodarczego są jak dzieci, które nie lubią szpinaku? Czy liberalizm jest bezwarunkowo historią sukcesu?

Odpowiedzi znajdziecie Państwo w nagraniu oraz podcastach z Salonu Dyskusyjnego NK “Ile liberalizmu w polskim kapitalizmie?”, który odbył się 15.03.2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności.

Wystąpienia wprowadzające wygłosili: Stefan Sękowski (dziennikarz gospodarczy i polityczny, redaktor „Nowej Konfederacji”) oraz Marek Tatała (wiceprezes zarządu i ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju).

W dyskusji wzięli udział: prof. Robert Gwiazdowski, Rafał Woś, Łukasz Warzecha, prof. Maciej Bałtowski, prof. Andrzej Szahaj, Tomasz Sawczuk, Marcin Olender, Tomasz Gibas, Wojciech Gwiazda oraz Marcin Wojciechowski.

Spotkanie poprowadził Jarema Piekutowski – ekspert ds. społecznych „Nowej Konfederacji”. Całość nagrania:

Podcasty:

Stefan Sękowski – “Polski kapitalizm. Powolne kształtowanie ładu” (wprowadzenie)

Marek Tatała – “Liberalny kapitalizm. Historia sukcesu” (wprowadzenie)

Prof. Robert Gwiazdowski i Rafał Woś w sporze o liberalizm (polemika z Salonu Dyskusyjnego NK)

Partnerami Salonu Dyskusyjnego byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.