Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Debaty NK “Seksualna recesja” – Izdebski, Długołęcka, Kmieciak, Jędrusik, Piekutowski

Czy stoimy u progu seksualnej recesji? Dlaczego mieszkańcy państw zachodnich, w tym Polacy, współżyją coraz rzadziej? Czy winna jest pornografia, Tinder, stres zawodowy?

Nad „seksualną suszą” i wirtualizacją seksu dyskutowali: prof. Zbigniew Izdebski (seksuolog i pedagog), dr Alicja Długołęcka (pedagog i edukatorka seksualna w Centrum Terapii Lew-Starowicz), dr Błażej Kmieciak (dyrektor Centrum Bioetyki w Instytucie na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris), Joanna Jędrusik (publicystka Krytyki Politycznej, autorka książki “50 twarzy Tindera”) oraz Jarema Piekutowski (socjolog i publicysta, główny ekspert NK ds. społecznych).

Dyskusję poprowadził red. Jan Wróbel – nauczyciel, dziennikarz, publicysta i wykładowca, stale współpracuje z “DGP” oraz Porankiem Radia TOK FM. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z dyskusji:

DebataNK „Seksualna recesja” odbyła się 26.08.2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności. Partnerami debaty byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz