Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Debaty NK “Polski dom – kartonowy czy murowany?”

Najlepszy czas w historii Polski czy okres straconej szansy? Czy po 30 latach transformacji mamy nad Wisłą sprawnie działające państwo i rynek? Czy młode pokolenie jest zdolne dokonać korekty rozwojowej bez wchodzenia w politykę i istniejące obozy? Nad tymi kwestiami dyskutowali Goście Debaty NK "Polski dom – kartonowy czy murowany? Bilans 30 lat transformacji", która odbyła się 19.06.2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności. Udział w dyskusji wzięli: prof. Andrzej Zybertowicz, dr Jakub Sawulski, dr Katarzyna Kasia i Stefan Sękowski, a spotkanie poprowadził Filip Gołębiewski. Zachęcamy do obejrzenia nagrania z dyskusji. Emocji i przełamania rytuału nie zabrakło. [embed]https://youtu.be/cLwZfbPMdLE[/embed] Partnerami debaty byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Kup prenumeratę i czytaj NK!

Już od 1 zł/mc

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Przejdź do prenumerat

lub

Kup pojedynczy dostęp do wybranego artykułu
za jedynie 9,90 zł

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz