Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Debaty NK “Ostatni gasi światło. Co dalej z polską energetyką?”

Jak powinien wyglądać optymalny miks energetyczny Polski? Jak ocenić rządową strategię „Polityka energetyczna Polski do 2040 roku”? Czy rozwój energetyki jądrowej stanowi alternatywę dla węgla? Czy wizja zeroemisyjnej gospodarki do 2050 roku jest realna?

Z tymi kwestiami zmierzyli się Goście debaty “Ostatni gasi światło. Co dalej z polską energetyką?”, która odbyła się 22.07.2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności:

  • dr Maciej Bukowski – ekonomista, prezes WiseEuropa;
  • Janusz Kowalski – ekspert ds. energetycznych, były wiceprezes PGNiG S.A;
  • Wojciech Płachetka – przedsiębiorca działający w branży energetycznej, prezes Grupy CDE.

Dyskusję poprowadził red. Jakub Wiech – prawnik, dziennikarz i publicysta, zastępca redaktora naczelnego serwisu Energetyka24.com.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z konfrontacji różnych wizji polskiej energetyki:

Partnerami debaty byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz