Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Debaty NK: “Krajobraz po wyborach” – Kolanko, Lichnerowicz, Sękowski

Co zadecydowało o ponownym zwycięstwie Zjednoczonej Prawicy? Czy bilans czterech lat rządów PiS jest pozytywny? Jaką rolę w nowym parlamencie będą odgrywać Lewica, PSL i Konfederacja? Czy projekt Platforma Obywatelska się wyczerpał?

O wynikach wyborów parlamentarnych, największych zwycięzcach i przegranych, dyskutowali Michał Kolanko (dziennikarz „Rzeczpospolitej”), Agnieszka Lichnerowicz (dziennikarka i reporterka radia Tok FM) oraz Stefan Sękowski (zastępca dyrektora “Nowej Konfederacji”). Dyskusję poprowadził Filip Gołębiewski – socjolog, pomysłodawca i prezes zarządu Instytutu Dyskursu i Dialogu.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty “Krajobraz po wyborach”:

Debata odbyła się 17.10.2019 r. w Klubokawiarni Pożyteczna w Warszawie. Partnerzy debaty: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Dyskursu i Dialogu.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz