Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Debaty NK “Dyskryminacja kobiet w Polsce – mit czy rzeczywistość?”

Czy kobiety są w Polsce grupą dyskryminowaną? Czy istniejące różnice wynagrodzeń między płciami to przejaw dyskryminacji? Czy parytety na listach wyborczych lub na stanowiskach kierowniczych to dobry pomysł?

Między innymi nad tymi kwestiami dyskutowali nasi Goście:

  • Agata Stremecka – prezes zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju, specjalistka ds. PR i marketingu, absolwentka politologii;
  • Łukasz Warzecha – dziennikarz, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, stały współpracownik Polskiego Radia 24;
  • dr Justyna Melonowska – filozof i psycholog, adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie;
  • Natalia Kołodyńska-Magdziarz – sekretarz zespołu „Nowej Konfederacji”, autorka tekstu o negatywach dyskryminacji pozytywnej.

Dyskusję poprowadził red. Grzegorz Jankowski, publicysta Superstacji, Polsat News i Polskiego Radia. Debata odbyła się 27.03.2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty!

Partnerami debaty byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
1 750 / 26 000 zł (cel miesięczny)

6.73 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo