Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Debaty NK: “Chiny Xi Jinpinga” – Góralczyk, Bogusz, Jakóbowski, Golik

Czy Xi Jinping to nowy Mao Zedong? Co dzieje się w Komunistycznej Partii Chin? Jak duże jest znaczenie ideologii w zarządzaniu państwem i partią? Co przemiany w Chinach znaczą dla świata?

O sytuacji wewnętrznej w ChRL dyskutowali autorzy raportu OSW “Komunistyczna Partia Chin i jej państwo. Konserwatywny zwrot Xi Jinpinga” – dr Michał Bogusz i Jakub Jakóbowski, z którymi polemizował prof. Bogdan Góralczyk. Dyskusję poprowadziła             dr Katarzyna Golik. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty:

Debata NK “Chiny Xi Jinpinga – konserwatywny zwrot czy wielki renesans?” odbyła się 5.11.2019 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej. Partnerzy debaty: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz