Mniejszościowy rząd PIS, kryzys emigracyjny, pozostałości po lex TVN – Miesięcznik Krajowy NK #7

Kontynuujemy serię podcastów podsumowujących najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. Tym razem Stefan Sękowski i Jarema Piekutowski zaprosili do programu politologa i historyka prof. Antoniego Dudka, wraz z którym skomentowali rozpad koalicji i szanse na przetrwanie mniejszościowego rządu oraz możliwe wybory parlamentarne. Uczestnicy szeroko omówili również krajowy kryzys polityczny związany z wydarzeniami na polsko-białoruskiej granicy, a także poruszyli temat pozostałości po "lex TVN".     W programie dyskutują: prof. Antoni Dudek - politolog i historyk, profesor na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Były przewodniczący Rady IPN, autor wielu książek dotyczących polskiej myśli politycznej; Jarema Piekutowski - główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, publicysta i socjolog. Autor wywiadu rzeki z Ludwikiem Dornem "Rzeczpospolita Trzecia i Pół" oraz "Od foliowych czapeczek do...

Zastępca dyrektora "Nowej Konfederacji". Politolog, dziennikarz, tłumacz, stały współpracownik "Do Rzeczy", publicysta Polskiego Radia Lublin. Publikował i publikuje też m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Polskiej Codziennie", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym", "Frondzie"; i portalu Rebelya.pl. Tłumaczył na język polski dzieła m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera; autor książkek "W walce z Wujem Samem", "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku" oraz "Mała degeneracja". Mąż, ojciec trójki dzieci. Mieszka w Lublinie.
główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, socjolog, publicysta (m.in. "Więź", "Rzeczpospolita"), współwłaściciel Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, współpracownik Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Pole Dialogu i Ośrodka Ewaluacji. Główne obszary jego zainteresowań to rozwój lokalny i regionalny, kultura, społeczeństwo obywatelskie i rynek pracy. Autor i współautor wielu publikacji, np. "Pomysłowość miejska. Studium trajektorii realizacji oddolnych inicjatyw mieszkańców Warszawy"(Fundacja Pole Dialogu 2017). Autor powieści biograficznej "G.K.Chesterton", eSPe 2013).