Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Miłość nie rośnie wokół nas

Mamy do czynienia z plagą samotności. W sytuacji dobrobytu, kiedy najcięższe prace wykonują za nas maszyny, każdy jest w stanie zadbać o siebie sam – znika więc przymus szukania wsparcia w postaci małżonka i dzieci
Jeszcze niedawno wszyscy byli pełni nadziei, że miłość będzie łatwa jak nigdy – w końcu do wyboru mamy już nie tylko kandydatów z naszej okolicy, ale z całej globalnej wioski, co zwiększa potencjalną pule partnerów o całe miliony. Co mogło pójść nie tak? Statystyka jest nieubłagana. Mamy do czynienia z plagą samotności. Już co piąty Polak jest singlem. Kim są te osoby? Z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Łódzki we współpracy z portalem sympatia.pl wynika, że dla większości z nich marzy o trwałym związku, aż 74% chce mieć w przyszłości dzieci, a 55% wyznaje tradycyjne wartości. Wyraźnie widać więc, że chęć założenia rodziny jest wciąż silna w naszym społeczeństwie. Dlaczego więc tak się nie dzieje? Wśród amerykańskich nastolatków często korzystających z...

Czytaj więcej bezpłatnie!

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Zaloguj się
Sekretarz zespołu Nowej Konfederacji. Absolwentka bezpieczeństwa wewnętrznego na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała dla polityków i instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych.

Komentarze

8 odpowiedzi na “Miłość nie rośnie wokół nas”

 1. WoKu pisze:

  Podesłałem artykuł żonie, bo ciekawy. Nie może przeczytać, odgrodzili nas Państwo logowaniem 🙂

 2. bm371613 pisze:

  Odrzucenie konserwatywnego modelu przez problemy krajów arabskich to nadużycie. Nie można wrzucić do jednego worka tradycji monogamicznej i tradycji poligamicznej, bo jedno i drugie to tradycja. Jeden arab z dwiema żonami to drugi arab bez żony – u nas powrót do konserwatyzmu by tak nie wyglądał.

 3. Oris pisze:

  Stworzenie konta zajmuje jakieś 10 sekund

 4. Kouboy pisze:

  Zgodze sie powyzszym komentarzem. Logowanie sprawia ze nie mozna wyslac atykulow do tych, ktorzy logowac sie nie chca.

 5. Robson pisze:

  “Tu odpowiedź jest jedna – należy przede wszystkim dużo rozmawiać.”
  Owszem, te rozmowy się pojawią i przyrost tych rozmów będzie gwałtowny.
  Trwają zaawansowane prace nad sztuczną inteligencją i zaawansowanymi humanoidami.
  W miarę postępu ceny na androidki( androidy) spadną jak ceny tel komórkowych.
  A przy wpłatach ratalnych można by sobie zamówić 3 androidki. Jedna przy stole, do konwersacji w czasie posiłku, druga na kanapie do konwersacji o filmie a trzecia w łóżku do konwersacji stękania.
  Do tego wymienne panele twarzy, softłer cech osobowości jaki sobie tylko człowiek wymarzy, cała gama sukienek w sklepie wysyłkowym, nawet te grochy a la lata 50te.
  Do tego system wyciągania pamięci i przekładania go do kamery auta, tak żeby pokazać świat w jakim się uczestniczy ( może to być kamerka w czasie wypadu w góry). Jest to duże pole do wymiany konwersacji, dzielenia się wrażeniami z kimś kto nie strzela focha, nie robi awanturek z du.y i nie każe na domyślać się godzinami co księżniczka miała na mysli i dlaczego mnie teraz szantażuje swoją du.ą albo wrogim nastawieniem zmanipulowanych dzieci na ojca. To samo dotyczy drugiej strony w sense adroidów dla kobiet. Zatem prawdziwa rewolucja przed nami i nic tego nie zatrzyma.

 6. Lajkonik pisze:

  Być może z tym problemem nic się nie da zrobić. W efekcie ludzkość wymrze i w ten sposób natura obroni się przed tym, że ją niszczymy.

 7. BurntSnow pisze:

  @BM371613 – autorka przytacza przykłady także z miejsc, gdzie poligamii nie było.

 8. Yogibabu pisze:

  Pytanie czy warto uzerac sie z rozkapryszonymi partnerkami ?w duzych miastach jest ich naprawde duzo .inteligencja i erudycja sa bardziej pociagajace niz sztuczne wizarze .do tego chyba jestesmy dosc zamknietym spoleczenstwem i zapracowanym stad sporo frustracji z obydwu stron jescze jak mamy slabosc do formatowania nas przez reklamy to przyszlosc malo pocieszajaca .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz