fbpx
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagonka medialna czy ujawnianie prawdy? Ks. Isakowicz-Zalewski odnosi się do zarzutów stawianych kardynałowi Wojtyle – Q&A | LIVE

Czy materiały zawarte w materiale są wiarygodne? Jak Kościół instytucjonalny powinien zareagować na ujawnione materiały? Jak doszło do tego, że tak ciężkie przestępstwa latami były tuszowane, do czego przyznaje się nawet Ojciec Święty Franciszek? Czy reportaż i nagonka medialna to celowe działania mające na celu rozbicie wspólnoty Kościoła? Prowadzi Jarema Piekutowski.

Chcesz więcej? Ambitne treści, wnikliwe analizy, ożywione dyskusje i książki, które pozwalają zrozumieć – to wszystko potrzebuje silnych sojuszników. Dzięki Twojemu wsparciu najlepsze wciąż przed nami! Wesprzyj nas! 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz