Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Komornicki: Ukraińska kontrofensywa nie istnieje. Czas gra na zwycięstwo Rosji

Czy w świetle sztuki wojennej działania prowadzone przez ukraińskie wojska można nazwać kontrofensywą? Rosja - czy przeceniamy jej zdolności bojowe? Której ze stron kończy się czas? O tym w najnowszym odcinku "Pomówmy Realnie" z udziałem gen. Leona Komornickiego
  Gdyby Rosja wygrywała na polu bitwy, nie musiałaby sięgać po rozwiązania dotyczące sankcji gospodarczych. Robi to jednak, aby wykorzystać wszystkie możliwe argumenty i tym samym podkreślać słabość Zachodu, Podczas szczytu NATO Zachód nie pokazał swojego zęba. Powinien był jasno wyartykułować swoją stanowczość jeżeli chodzi o swoje możliwości i determinację w zakończeniu tej wojny zwycięstwem Ukrainy, Zdecydowanie zabrakło określenia czasu, kiedy Ukraina stanie się członkiem NATO - postawienie na bezterminowy horyzont czasu pokazuje, że Zachód obawia się, że nie sprosta oczekiwaniom, U nas panuje radosna twórczość, nowomowa, kiedy słyszymy o "pełzającej kontrofensywie". Natomiast sztuka wojenna wszystko określa jasno i nie trzeba kombinować, wystarczy wykonywać to, co ustalone, Działania wojenne to między innymi świadomość dowódcy oraz działanie żołnierza jako wykonawcy. Ukraińcy...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz