Kapitan Państwo testuje nowe zabawki

Paszporty covidowe nie są szczególnym zamachem na wolność i prawa człowieka. Ale to wcale nie znaczy, że z ich wdrożeniem nie wiąże się żadne niebezpieczeństwo
Zanim przejdziemy do polityki, zacznijmy od przypomnienia paru oczywistości natury medycznej i techniczno-administracyjnej. Po pierwsze, pandemia z którą mamy do czynienia, to jednak nie jest „zwykła grypa”. Jej zwalczanie zaś – to nie jest operacja tajnego rządu światowego, który pod pretekstem sztucznie wywołanej paniki dąży tylko i wyłącznie do wprowadzenia globalnego totalitaryzmu, a przy okazji do depopulacji. (notabene, wzruszająca jest wiara pana Jasia z Psiej Wólki, że Gates z Sorosem nocami marzą o kontroli nad panajasiowym życiem prywatnym). Wszystkich uważających, że jest inaczej, gdyż „wyłączyli TV i włączyli myślenie”, w związku z czym wiedzą lepiej od lekarzy-epidemiologów, uprasza się o nieczytanie dalej. Szkoda Państwa znoju i nerwów. Po drugie, wirus – bez wątpienia odpowiedzialny za śmierć milionów na całym świecie...

Witold Sokała
Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, zastępca dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przewodniczący Rady oraz ekspert Fundacji Po.Int. W przeszłości pracował jako dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, menedżer w sektorze prywatnym oraz urzędnik państwowy, a także jako niezależny konsultant w zakresie m.in. marketingu i wywiadu konkurencyjnego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej; stopień doktora w dziedzinie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.