Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Jarema Piekutowski o 500+

Jarema Piekutowski na antenie Polskie Radio 24 mówił o wpływie społecznym programu 500 Plus.

“Wskaźnikiem sukcesu programu ma być rosnący wskaźnik urodzeń w porównaniu do prognoz jakie były. W 2016 roku i pierwszym półroczu 2017 roku odnotowaliśmy wzrost liczby urodzeń, lecz politycy powinni sobie zdawać sprawę, że na taki wzrost wpływa wiele czynników. Jedną z zachęt do posiadania dziecka może być program 500 Plus, natomiast ważna jest też np. kwestia posiadania pracy.”

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

18.57 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo