Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Jaki rachunek wystawia nam cyfrowa rewolucja? | Przemysław Gębala

Przypominamy wystąpienie otwierające Przemysława Gębali z Salonu Dyskusyjnego “Cyfrowa Demencja?”, który odbył się przed pandemią koronawirusa i dotyczył społecznych konsekwencji cyfryzacji. Treści niepokojąco aktualne w dobie pracy zdalnej, która naznaczyła rok 2020.

Przemysław Gębala – z wykształcenia fizyk teoretyczny, przedsiębiorca, prezes zarządu spółki Edica (wcześniej „Gazeta Handlowa”), dawniej radny miasta Poznania i wydawca legendarnego, nieistniejącego już czasopisma konserwatystów i liberałów „Stańczyk”.

 

 

Salon Dyskusyjny odbył się 26 listopada 2019 r. w Świetlicy Wolności. Partnerami Salonu byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute. Zobacz całość tutaj.

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz