Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

“Ekologia naszych możliwości” – Mikulski, Warzecha, Szwed, Kołodyńska-Magdziarz

Czy mówienie o katastrofie klimatycznej jest zasadne? Jakie są najpoważniejsze problemy ekologiczne w Polsce? Czy ekologia jest dla Polaków ważna? Jak przekłada się to na politykę państwa? Czy ochrona środowiska się opłaca?

O ekologii na miarę naszych możliwości dyskutowali: dr Andrzej Mikulski (Zakład Hydrobiologii UW), Łukasz Warzecha (tygodnik „Do Rzeczy”), Dariusz Szwed (Zielony Instytut) oraz Natalia Kołodyńska-Magdziarz (Nowa Konfederacja). Dyskusję poprowadził Robert Jurszo – dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce ochrony przyrody.

DebataNK “Ekologia naszych możliwości” odbyła się 16 grudnia 2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności. Partnerami debaty byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz