fbpx
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Zaproszenie na debatę: Drogi do wielkiej Polski – Ziemkiewicz vs. Kuraszkiewicz | 21.12

Zaproszenie na kolejną debatę stacjonarną na kanwie książek: „Wielka Polska” Rafała Ziemkiewicza oraz ,,Polska w nowym świecie” Roberta Kuraszkiewicza, która już 21 grudnia w Warszawie!

Jak skutecznie budować silną pozycję Polski w XXI wieku, szczególnie w cieniu wojny na Ukrainie? Wielka Polska w rozumieniu wszechpolskości, czy mocarstwowości? Jak polityka amerykańska i europejska zmieniły się po wojnie? Czy Zachód dziś wzmacnia się czy osłabia?

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Debata odbędzie się w klubie „Hybrydy”, w Warszawie przy ul. Złotej 7/9 w dniu 21 grudnia w godzinach 17:00-18.30. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książek naszego Wydawnictwa oraz Księgarni.

W konfrontacji wokół miejsca Polski w nowym świecie wezmą udział:

➡️ Rafał Ziemkiewicz – dziennikarz, publicysta „Do Rzeczy”, komentator polityczny. Autor m.in. „Myśli nowoczesnego endeka” i „Wielkiej Polski”;
➡️ Robert Kuraszkiewicz – były prezes Banku Pocztowego, przedsiębiorca, historyk i publicysta. W latach 80. działacz w Ruchu Młodzieży Niezależnej i Ruchu Młodej Polski. Autor ,,Polski w nowym świecie”.

Debatę poprowadzi Krzysztof Ziemiec – dziennikarz związany z TVP oraz radiem RMF FM.

Współorganizatorzy: Klub „Hybrydy”.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Zaproszenie na debatę: Drogi do wielkiej Polski – Ziemkiewicz vs. Kuraszkiewicz | 21.12”

 1. PI Grembowicz pisze:

  Atom – broń + energia.
  To wystarczy.
  Reszta sama się ułoży.
  Naprawdę.
  Jak w przyrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz