Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Jak skutecznie budować silną pozycję Polski w XXI wieku, szczególnie w cieniu wojny na Ukrainie? Wielka Polska w rozumieniu wszechpolskości, czy mocarstwowości? Jak polityka amerykańska i europejska zmieniły się po wojnie? Czy Zachód dziś wzmacnia się czy osłabia?
DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!
Debata odbędzie się w klubie „Hybrydy”, w Warszawie przy ul. Złotej 7/9 w dniu 21 grudnia w godzinach 17:00-18.30. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książek naszego Wydawnictwa oraz Księgarni.
W konfrontacji wokół miejsca Polski w nowym świecie wezmą udział:
Rafał Ziemkiewicz – dziennikarz, publicysta „Do Rzeczy”, komentator polityczny. Autor m.in. „Myśli nowoczesnego endeka” i „Wielkiej Polski”; Robert Kuraszkiewicz – były prezes Banku Pocztowego, przedsiębiorca, historyk i publicysta. W latach 80. działacz w Ruchu Młodzieży Niezależnej i Ruchu Młodej Polski. Autor ,,Polski w nowym świecie”.
Debatę poprowadzi Krzysztof Ziemiec – dziennikarz związany z TVP oraz radiem RMF FM.
Współorganizatorzy: Klub „Hybrydy”.
Zapraszamy i do zobaczenia!
Atom – broń + energia. To wystarczy. Reszta sama się ułoży. Naprawdę. Jak w przyrodzie.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
"Od zeszłego roku ma już miejsce nowy etap tej zimnej wojny i on składa się z kilku czynników: jeden to wojna ukraińska, a drugi to wyklarowanie linii politycznej administracji Bidena wobec Chin, która początkowo była w miarę jasna w słowach, ale niejasna w czynach. Teraz wiemy już dużo więcej." - czy chińsko-amerykańska rywalizacja zmierza do eskalacji?
"To nie jest polityka rządu - w przypadku Francji musimy mówić jednak o polityce prezydenta. To jest jeden z problemów, z którym styka się dziś Francja, że osobowość prezydenta w dużej mierze odpowiada również za zawirowania tej polityki" - mówi amb. Tomasz Orłowski
Chiński interes na Bliskim Wschodzie to spokój w regionie. Chiny chcą w pewnym sensie zająć miejsce Stanów Zjednoczonych, ale nie jako hegemon, tylko posługując się hasłem "ekonomia, głupcze!" - mówi Leszek Ślazyk. Czy Chiny zdominują Bliski Wschód?
"Powiem szczerze, że nie jestem przyzwyczajony do postrzegania Niemiec w kategoriach prowizorki, a to, co dzieje się w Niemczech w ciągu ostatnich 12 miesięcy to jest kompletna prowizorka." - mówi red. Piotr Maciążek. Czy niemiecka polityka gospodarcza znalazła się na zakręcie?
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie